fistul-bitkisel-tedavisi
Fistül Bitkisel Tedavisi
14 Şubat 2017
fistul-cesitleri-nelerdir
Fistül Çeşitleri Nelerdir
17 Şubat 2017

Perianal Apse Bitkisel Tedavi

fistul-bitkisel-tedavisi

fistul-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Perianal Apse Bitkisel Tedavi

Perianal apse bitkisel tedavi, perianal apse bitkisel tedavisi, fistül tedavisinde kullanılan bitkiler. Perianal apse bitkisel tedavi yönleri için makale.

Perianal apse bitkisel tedavi için kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Bu bitkileri uzman kişiler tarafından hazırlanan kür olarak kullanmak daha etkili olacaktır.

Perianal Apse için Kullanılan Bitkiler

Çörek Otu

Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kuşburnu

İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Eşşek Otu

Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Hodan Yağı

Hodan yağı cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit gibi kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Buğday Tohumu

İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Susam Yağı

İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Kakao Yağı

Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Jojoba Yağı

Jojoba yağları cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Perianal apse bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Perianal apse tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.