İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür

İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü
25 Ağustos 2017
Makat Çatlağı Bitkisel Krem
20 Aralık 2018

İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür

Uzman Desteği Alın

 

İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür

İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür, İbrahim Saraçoğlu ısırgan lapası kürü, makat çatlağı için ısırgan otu kürü. İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür.

İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür olarak ısırgan lapası kürünü ve bir macun tavsiye etmektedir. İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür makalemşzde yer almaktadır. İşte İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür tavsiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

Isırgan otu hemoroid için malzemeler;
Bir avuç ısırgan otu, Üzeri kapanıncaya kadar klorsuz su.

Isırgan otu hemoroid için kürün hazırlanışı ise şu şekildedir. Bir avuç ısırgan otu, geniş bir kap içerisine konulduktan sonra üzeri kapanıncaya kadar su eklenmelidir. Su eklendikten sonra ısırgan otunu ocak üzerinde orta ateşte haşlamalısınız. Lapa haline gelinceye kadar bir süre haşlanmalıdır.

Eğer taze ısırgan otu değil ise aktarlardan alınmış ise ısırgan otunun raf ömrünü doldurmaması lazım. Lapa haline gelinceye kadar haşlandıktan sonra ılımaya bırakılır. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık hale gelince ince bir tülbente konularak makata, basur olan kısma yerleştirilir.

Makatta 15 dakika bekletilir. Kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Zamanla ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu uygulamayı hafta da 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Sonra hemoroid ağrılarının, yanmanın ve hassasiyetin azaldığını hissedeceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Fistül için Macun

Kür için gerekli olan malzemeler : 2 çorba kaşığı üzerlik tohumu, 3 çorba kaşığı çörek otu. 1 çorba kaşığı kişniş, 1 çorba kaşığı mazı tozu. 3 çorba kaşığı keten tohumu yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, yarım çorba kaşığı pırasa tohumu, 950 gram bal.

Kürün hazırlanması : Hazırlanan bütün bu malzemeler bal ile birlikte karıştırılır.

Kürün uygulanması : Hazırlanan bu kür günde 2 defa birer tatlı kaşığı aç karnına alınacak.

Kürün iyi geldiği hastalıklar : Fistül bağırsakta şişlik olarak bilinir. Fistül bağırsak içerisinde olur. Eğer makat dışında oluşursa buna basur denilmektedir.

Bizim Fistül Tedavisi için Tavsiye Ettiğimiz Bitkiler

Keten Tohumu Yağı : İçerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları. Keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Kuşburnu : İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Buğday Tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Hindistan Cevizi Yağı : Güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling (vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabilir. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Kakao Yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Çörek Otu : Ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Jojoba Yağı : Cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Hodan Yağı : Cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit. Kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Susam Yağı : İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.