İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü

fistul-cesitleri
Fistül Hastalığı Bitkisel Çözüm
1 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Fistül İçin Kür
15 Eylül 2017

İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü

İbrahim Saraçoğlu makat çatlağı ısırgan kürü, makatta yırtık bitkisel tedavi, makat çatlağı evde nasıl tedavi edilir. İbrahim Saraçoğlu tavisiyeleri.

İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü ve daha fazlası makalemizde yer almaktadadır. İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Makat Fistülü Nedir ?

Cilt ve bağırsak arasında normalde olmaması gereken bir bağlantının kanalın oluşmasına makat apsesi denir. Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız). Ve deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına. İse makat apsesi veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Makalenin bu bölümünde İbrahim Saraçoğlu’nun fistül için tavsiye ettiği kürü içeriği ve kullanımını bulacaksınız. Bu bölümden yazanlar ”ibrahimsaraçoğlu com” adlı siteden alınmıştır. Sitemizle İbrahim Saraçoğlu’nun ticari bir bağı yoktur.

Bitkisel Fistül Macunu Bitkisel – Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Kür için gerekli olan malzemeler : 2 çorba kaşığı üzerlik tohumu, 3 çorba kaşığı çörek otu. 1 çorba kaşığı kişniş, 1 çorba kaşığı mazı tozu. 3 çorba kaşığı keten tohumu yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, yarım çorba kaşığı pırasa tohumu, 950 gram bal.

Kürün hazırlanması : Hazırlanan bütün bu malzemeler bal ile birlikte karıştırılır.

Kürün uygulanması : Hazırlanan bu kür günde 2 defa birer tatlı kaşığı aç karnına alınacak.

Kürün iyi geldiği hastalıklar : Fistül bağırsakta şişlik olarak bilinir. Fistül bağırsak içerisinde olur. Eğer makat dışında oluşursa buna basur denilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Lapası Kürü

Isırgan otu hemoroid için malzemeler;
Bir avuç ısırgan otu
Üzeri kapanıncaya kadar su

 

Isırgan otu hemoroid için kürün hazırlanışı : Bir avuç ısırgan otu, geniş bir kap içerisine konulduktan sonra üzeri kapanıncaya kadar su eklenmelidir. Su eklendikten sonra ısırgan otunu ocak üzerinde orta ateşte haşlamalısınız. Lapa haline gelinceye kadar bir süre haşlanmalıdır.

Eğer taze ısırgan otu değil ise aktarlardan alınmış ise ısırgan otunun raf ömrünü doldurmaması lazım. Lapa haline gelinceye kadar haşlandıktan sonra ılımaya bırakılır. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık hale gelince ince bir tülbente konularak makata, basur olan kısma yerleştirilir.

Makatta 15 dakika bekletilir. Kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Zamanla ağrısının azaldığını göreceksiniz. Bu uygulamayı hafta da 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Sonra hemoroid ağrılarının, yanmanın ve hassasiyetin azaldığını hissedeceksiniz.

Bizim Fistül Tedavisi için Tavsiye Ettiğimiz Bitkiler

Kuşburnu : İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Keten Tohumu Yağı : İçerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları. Keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Buğday Tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Susam Yağı : İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Hindistan Cevizi Yağı : Güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling (vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabilir. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Kakao Yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Hodan Yağı : Cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit. Kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Çörek Otu : Ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Jojoba Yağı : Cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. İbrahim Saraçoğlu Makat Çatlağı Isırgan Kürü makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.