Fistül Bitkisel Tedavi
14 Şubat 2017
fistul-bitkisel-tedavisi
Perianal Apse Bitkisel Tedavi
14 Şubat 2017

Fistül Bitkisel Tedavisi

fistul-bitkisel-tedavisi

fistul-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Fistül Bitkisel Tedavisi

Fistül bitkisel tedavisi, fistül bitkisel tedavi, fistül tedavisinde kullanılan bitkiler. Fistül bitkisel tedavisi yönleri hakkında makale.

Fistül bitkisel tedavisi için kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Bu bitkileri uzman kişiler tarafından hazırlanan kür olarak kullanmak daha etkili olacaktır.

Fistül Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Çörek Otu

Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Eşşek Otu

Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Buğday Tohumu

İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Kuşburnu

İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Hodan Yağı

Hodan yağı cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit gibi kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Kakao Yağı

Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Susam Yağı

İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Jojoba Yağı

Jojoba yağları cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Fistül bitkisel tedavisi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Fistül bitkisel tedavisi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.