fistul-bitkisel-tedavisi
Makat Çatlağı Bitkisel Tedavi
11 Mart 2017
fistul-bitkisel-tedavisi
Makat Apsesi Bitkisel Tedavi
11 Mart 2017

Makatta Çatlak Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Makatta Çatlak Bitkisel Tedavi

Makatta çatlak bitkisel tedavi, makatta çatlak bitkisel tedavisi, makat çatlağına hangi krem iyi gelir. Makatta çatlak bitkisel tedavi için makale.

Makatta çatlak bitkisel tedavi yöntemleri için yazılmış bilgi amaçlı makale. Makatta çatlak bitkisel tedavi makalesinde makat çatlağı için kullanılan bitkileri inceleyeceksiniz. Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Makatta Çatlak Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Kuşburnu

Kuşburnu, içerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Eşşek Otu

Eşşek otu, anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Çörek Otu

Çörek otu yağı, ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Buğday Tohumu

Buğday tohumu, içeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, içerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları. Keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Hodan Yağı

Hodan yağı, cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit. Kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling (vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabilir. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Susam Yağı

Sumam yağı, içeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Jojoba Yağı

Jojoba yağı, cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Kakao Yağı

Kakao yağı, tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.