Hemoroid Çatlak Tedavisi Bitkisel
13 Mart 2017
fistul-bitkisel-tedavisi
Perianal Fistül Bitkisel Tedavi
2 Mayıs 2017

Makat Çatlağı Bitkisel Yağlar

Bottle of olive oil and vinegar

Uzman Desteği Alın

Makat Çatlağı Bitkisel Yağlar

Makat çatlağı bitkisel yağlar, makat çatlağına bitkisel çözüm, makat çatlağına hangi krem iyi gelir. Makat çatlağı bitkisel yağlar hakkında yazılmış makale.

Makat çatlağı bitkisel yağlar ile tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makele. Makat çatlağı bitkisel yağlar tedavi yöntemlerinden önce makat çatlağı veya fistül hakkında kısaca bilgi verelim.

Anüste Çatlak Nedir ?

Cilt ve bağırsak arasında normalde olmaması gereken bir bağlantının kanalın oluşmasına makat apsesi denir. Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız). Ve deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına. İse makat apsesi veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Makat Çatlağı Bitkisel Yağlar Nelerdir ?

Makat çatlağı için kullanılan yağlar makalenin devamında yer almaktadır. Bu yağlar uzmanlar tarafından hazırlanan setler hakkında kullanıldığında daha etkili olamaktadır. Bu yağlar ile hazırlanan kremler makat çatlağı kremi olarak bilinmektedir. İşte mucize yağlar.

Çörek Otu Yağı

Ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kuşburnu Yağı

İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Keten Tohumu Yağı

İçerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları. Keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Eşşek Otu Yağı

Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Susam Yağı

İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Hindistan Cevizi Yağı

Güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling (vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabilir. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Buğday Tohumu Yağı

İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Kakao Yağı

Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Jojoba Yağı

Cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Hodan Yağı

Cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit. Kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.