İbrahim Saraçoğlu Fistül Bitkisel Tedavi

Makat Fistülü Bitkisel Tedavi
11 Mart 2017
fistül-belirtileri
Anüste Çatlak Bitkisel Tedavi
11 Mart 2017

İbrahim Saraçoğlu Fistül Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Fistül Bitkisel Tedavi

İbrahim Saraçoğlu fistül bitkisel tedavi, İbrahim Saraçoğlu makat çatlağı ısırgan kürü. İbrahim Saraçoğlu fistül bitkisel tedavi için yazılmış makale.

İbrahim Saraçoğlu fistül bitkisel tedavi yöntemi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu fistül bitkisel tedavi yöntemi sitemizde bilgi amaçlı yazılmıştır.

İbrahim Saraçoğlu fistül bitkisel tedavi kürünü anlatmadan önce fistül hakkında kısaca bilgi verelim.

Makat Fistülü Nedir ?

Cilt ve bağırsak arasında normalde olmaması gereken bir bağlantının kanalın oluşmasına makat apsesi denir. Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız). Ve deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına. İse makat apsesi veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Makalenin bu bölümünde İbrahim Saraçoğlu’nun fistül için tavsiye ettiği kürü içeriği ve kullanımını bulacaksınız. Bu bölümden yazanlar ”ibrahimsaraçoğlu com” adlı siteden alınmıştır. Sitemizle İbrahim Saraçoğlu’nun ticari bir bağı yoktur.

Bitkisel Fistül Macunu Bitkisel – Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Kür için gerekli olan malzemeler : 2 çorba kaşığı üzerlik tohumu, 3 çorba kaşığı çörek otu. 1 çorba kaşığı kişniş, 1 çorba kaşığı mazı tozu. 3 çorba kaşığı keten tohumu yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, yarım çorba kaşığı pırasa tohumu, 950 gram bal

Kürün hazırlanması : Hazırlanan bütün bu malzemeler bal ile birlikte karıştırılır.

Kürün uygulanması : Hazırlanan bu kür günde 2 defa birer tatlı kaşığı aç karnına alınacak.

Kürün iyi geldiği hastalıklar : Fistül bağırsakta şişlik olarak bilinir. Fistül bağırsak içerisinde olur. Eğer makat dışında oluşursa buna basur denilmektedir.

Bizim Fistül Tedavisi için Tavsiye Ettiğimiz Bitkiler

Kuşburnu : İçerisindeki Omega 3 ve Omega 6 nın onarıcı fonksiyonu sayesinde ciltte meydana gelen çatlakları iyileştirir. (kaynak : kusburnu gen tr)

Keten Tohumu Yağı : İçerisinde bulundurduğu yağ asidinin ciltte onarıcı ve iyileştirici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Sedef hastalığı, kırmızı lekeler ve benzeri deri rahatsızlıkları. Keten tohumu yağında bulunan EFA’NIN antinflamatuar etkilerine fazla direnemeyerek kaybolurlar. (kaynak:ketentohumu gen tr)

Eşşek Otu : Anti bakteriyel ve iltihap giderici etkilere sahiptir. (kaynak:huzursayfasi com)

Buğday Tohumu : İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin kolajen ve elastikiyetini arttırır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Susam Yağı : İçeriğindeki çinko ile cildin kolajen üretimini arttırır ve daha yumuşak, daha elastik bir cilt görünümü sağlar. Uzmanlar çinkonun aynı zamanda vücudun kendini onarması ve iyileştirmesi için faydalı olduğunu söylüyorlar. Bu bakımdan susam yağı, yaraların iyileşmesini sağlayabilir. (kaynak: pratikciltbakimi com)

Çörek Otu : Ciltte oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Çörek otu yağı ciltteki mantar ve egzama gibi oluşumlara karşı kullanılabilmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Jojoba Yağı : Cilde esneklik ve nemini geri kazandırdığı için, cildi besleyici ve faydalı yağlardan bir tanesidir. Ayrıca jojoba adaptojen yani vücüt fonksiyonlarını dengeler. Genel olarak sağlık durumu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip bitkiler arasında yer alır. (kaynak: hastaniye com)

Hindistan Cevizi Yağı : Güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling (vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabilir. Bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. (kaynak: cnnturk com)

Kakao Yağı : Tahriş olmuş cildi yatıştırır. Kuru cildi nemlendirici ve besleyici özelliği ile cilt üzerindeki yaraların tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. (kaynak:onikibilgi com)

Hodan Yağı : Cildinizi sağlıklı tutabilmeniz için az bilinen bir sırdır. Bu doğal yağ sadece derinizi nemlendirir. Kuru ve hasarlı cildinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda egzama ve atopik dermatit. Kronik cilt rahatsızlıklarına sahip hastaları rahatlatır. (kaynak:onikibilgi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.